Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlük Binası Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0362 312 19 19

Terme MYO’da Sıfır Atık Konferansı

Anasayfa » Terme MYO’da Sıfır Atık Konferansı

20/03/2019

“Sıfır atık, atıkların geri dönüşümü, yeşil kampüs, israfın önlenmesi” konusunun ele alındığı konferans; Rektör Danışmanı ve OMÜ Çevre Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Yüksel Ardalı’nın katılımıyla Terme Meslek Yüksekokulunda (MYO) verildi.

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, akademisyenler, idari personel ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda; çevre farkındalığı, duyarlılığı ile projenin önemi ve yaygınlaştırılması üzerinde duruldu.

Konferansta Prof. Dr. Yüksel Ardalı katılımcılara Sıfır Atık Projesi’nin detaylarından bahsetti. Ardalı konuşmasında “Normal süreçte bir üretim gerçekleşir, bunu takip eden süreçte tüketim ve ardından atık meydana gelir. Ham maddemizi büyük bir özenle üretiyoruz, titizlikle tüketiyoruz, peki neden atığımızı yönetemiyoruz? Atık yönetimi; atığın oluşumunun önlenmesi, yeniden kullanılması, özelliğine ve türüne göre ayrılması, biriktirilmesi, taşınması ve geri dönüşümü ile kontrol ve denetim faaliyetleriyle sağlanır.” ifadelerini kullandı.

http://www.omu.edu.tr/tr/icerik/terme-myoda-sifir-atik-konferansi