Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlük Binası Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0362 312 19 19

Su Elçileri Öğrencilerle Buluştu

Anasayfa » Su Elçileri Öğrencilerle Buluştu

 

Çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak hususunda toplumsal bilinci ve farkındalığı arttırmak amacıyla yürürlüğe konulan “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğrenci Konseyinin öncülüğünde öğrencilerle buluştu.

Bu kapsamda Çevre Mühendisliği Konferans Salonu’ndaki düzenlenen, akademisyen ve öğrencilerin takip ettiği programda; Su Elçileri, OMÜ öğrencilerini bu proje ile buluşturmak ve ‘Yeşil Üniversite’ çalışmalarına destek vermek amacıyla bilgi ve birikimleri ile projenin detaylarını paylaştı.

Programın açılış konuşmasını yapan Öğrenci Konsey Başkan Yardımcısı Muhammet Koçhan “Hayatımızın en mühim parçası, yaşamımızın vazgeçilmezi olan suyun kıymetini, değerini anlayamıyoruz. Bugün petrol yatakları için insanların, mazlumların kanları akıtılırken gün gelecek bu işin rantçıları ve katil zihniyetler su için de aynı yolu izleyecekler. İnsanları ve mazlumları katledecektir. Ülkemizin yarınları için yetişen biz üniversite gençliğine verilmiş olan nimetlerin değerini, kıymetini bilelim, anlatalım. Nitekim suyun bu kadar değersiz bir şekilde  kullanıldığını, boşa harcandığını biliyoruz, görüyoruz. Belki bizler de aynı hatayı yapıyoruz. Bu programın, aramızdaki arkadaşlarımızı bir nebze de olsa bilinçlendireceğini düşünüyoruz.” dedi.

http://www.omu.edu.tr/tr/icerik/su-elcileri-ogrencilerle-bulustu