Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlük Binası Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0362 312 19 19

OMÜ Doğaya Saygı Yürüyüşü

Anasayfa » OMÜ Doğaya Saygı Yürüyüşü

Doğal kaynakların giderek azaldığı ve dünyanın pek çok bölgesinde çevre kirliliğinin büyük sorun teşkil ettiği günümüzde, doğayı ve çevreyi koruma ihtiyacı artmıştır. 1972’den beri kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Gününde insanlığın tüm unsurlarıyla doğanın korumasının bir tercih değil zorunluluk olduğunu her zaman hatırlanmalıdır.

Birleşmiş Milletler tarafından bu yıl Dünya Çevre Gününde ekosistem restorasyonu teması öne çıkarılmıştır. Doğaya zarar vermeden iyileştirme ilkesi üniversite personeli tarafından benimsenmiştir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü ve Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (ÇEVSAM) koordinasyonuyla “Dünya Çevre Günü” kapsamında düzenlediği “OMÜ Doğaya Saygı Yürüyüşü”, Rektörlük Binası önünde yapılan törenle başladı, Üniversitenin yetiştirdiği çiçeklerin dikimi ve yürüyüşle tamamlandı.

Geçen hafta planlanan ancak hava muhalefeti nedeniyle 8 Haziran’da gerçekleştirilen etkinliğe; Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhan, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cengiz Batuk, Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ve Prof. Dr. Recep Sancak, Genel Sekreter Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep, ÇEVSAM Müdürü Prof. Dr. Yüksel Ardalı, OMÜ Senato Üyeleri, ilgili kamu kurum yetkilileri, idari ve akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Haberin ayrıntısı için tıklayınız.

Benzer haberleri görmek için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

https://www.trthaber.com/haber/guncel/ondokuz-mayis-universitesinde-dogaya-saygi-yuruyusu-duzenlendi-587085.html

https://www.haberler.com/omu-de-dogaya-saygi-yuruyusu-14187569-haberi/