Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlük Binası Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0362 312 19 19

SAMSUN MYO’DAN ÇEVRECİ ETKİNLİK

14.06.2020
SAMSUN MYO’DAN ÇEVRECİ ETKİNLİK

 

Samsun Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, Güzel Sanatlar Kampüsü’nde düzenledikleri “Temiz Çevre Harekâtı” projesi kapsamında çevre temizliği yaparak bir ilke imza attılar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı 2. sınıf öğrencilerinden Aysun Can,  Fatih Çakır, Furkan Ay, Havva Kıran, Kadir Murat Koç, Serpil Yaşar, Sinan Bulut ve Zümera Alış çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratmak ve çevre bilincini geliştirmek adına Güzel Sanatlar Kampüsü’nde çevre temizliği projesi başlattılar. Öğr. Gör. Şadiye Nur Güleç’in danışmanlığında ve Atakum Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilerin yanı sıra Samsun MYO Müdürü Prof. Dr. Güray Erener, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Taner Yıldız ve Öğr. Gör. Rıza Altunay, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğretim elemanları ile diğer bölümlerden çok sayıda öğretim elemanı eldivenlerini giyerek bizzat temizlik hareketine katkıda bulundular.

Okul çevresinde gerçekleştirilen temizliğin yanı sıra, öğrenciler tarafından hazırlanan; çevre kirliliğinin neden olduğu hastalıklar, atıkların yol açtığı olumsuz durumlarla ilgili bilgilendirici broşürlerin dağıtılmasının ardından etkinlik sona erdi.

http://www.omu.edu.tr/tr/icerik/samsun-myodan-cevreci-etkinlik