Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlük Binası Kurupelit Kampüsü, 55139 Atakum / SAMSUN
0362 312 19 19

Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Bozoğlu Çevre Yönetimi ve Güncel Sorunlarını Mercek Altına Aldı

14.06.2020
Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Bozoğlu Çevre Yönetimi ve Güncel Sorunlarını Mercek Altına Aldı

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Samsun Şubesi Öğrenci Komisyonu iş birliğinde düzenlenen konferansla çevre yönetimi ve bu alanda yaşanan sorunlar gündeme taşındı.

“Türkiye’de Çevre Yönetimi ve Güncel Çevre Yönetimi” başlıklı konferans, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda ilgilileri bir araya getirirken, konferansa konuk konuşmacı olarak TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Dr. Baran Bozoğlu katıldı.

Konferansı; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli, Rektör Danışmanı ve aynı zamanda Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yüksel Ardalı, Çevre Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Özcan Çoluk, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülfem Bakan, akademisyenler ve öğrenciler takip etti.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Öğrenci Komisyon ve Bölüm Temsilcisi Enes Yiğit, Türkiye ve dünyada yaşanan çevre sorunlarına değinerek “Geleceğin çevre mühendisleri olarak bizlerin görevi; bu sorunlara çevresel ve sürdürülebilir çözümler üreterek dünyamızın geleceğini yeşertmektir. Baş koyduğumuz bu yolda ilk hedefimiz, farklı disiplin anlayışlarıyla ülkemizin ekonomik, politik ve çevresel tüm etkilerini göz önünde bulundurarak Türkiye’ye kalıcı değerler kazandırmaktır. Biz öğrenciler; gerçek hayatta olayların gerçek hızında aktığının, zorlukların bir çırpıda geçmediğinin ve başarıların sabır gerektirdiğinin farkındayız.” diye konuştu. Enes Yiğit, konuşmasını Atatürk’ün “Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunu bilerek ona göre çalışınız. Gözlerinizden ışıltı, yüreğinizden heyecan hiç eksilmesin” sözleriyle tamamlarken katılımcılara teşekkürlerini sundu.

http://www.omu.edu.tr/tr/icerik/haber/cevre-muhendisleri-odasi-genel-baskani-bozoglu-cevre-yonetimi-ve-guncel-sorunlarini